Bilecik'te hafriyat atıkları çalışması

Bilecik'te hafriyat atıkları çalışması
Bilecik'te hafriyat atıkları çalışması
- Bilecik Belediyesi tarafından şehrin bazı bölgelerine atılan hafriyat, inşaat molozları ve evsel atıklarına yönelik çalışma yapıldı

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi tarafından şehrin bazı bölgelerine atılan hafriyat, inşaat molozları ve evsel atıklarına yönelik çalışma yapıldığı bildirildi.          

Belediye Zabıta Müdürü Erdem Tetik, yaptığı açıklamada, kentte son günlerde uygunsuz, hafriyat ve çeşitli atıkların atılmaması gereken bölgelerde hafriyat, inşaat malzemeleri ve evsel atıkların atıldığının tespit edildiğini bildirdi.

Atılan atık ve hafriyat birikintilerinin, ormanlık ve yeşil alanlara zarar vermekle birlikte beraberinde çevre kirliliğini de getirdiğini bildiren Tetik, şunları kaydetti:

"Doğal yaşamdaki canlıların da zarar gördüğü hafriyat ve atıklar ile ilgili olarak bir çalışma başlattık. Birçok noktaya, hafriyat ve atıkların atılmamasına ilişkin yazı ve uyarı levhaları yerleştirdik. Buna ilişkin denetimler, sıklaştırılarak devam ediyor. Ayrıca, hafriyat atığı yada herhangi bir evsel atığı çevreye atanlar hakkında gerekli cezai işlem uygulanacak. Bu kapsamda kurallara uymayanlara, 208 lira ila 10 bin 635 lira arasında cezai işlemler uygulanacaktır."

Tetik, vatandaşların çevre kirliliğine neden olan bu tür olaylarda "153 Zabıta" hattını aramalarını istedi. 

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  İnşaat

  ,

  lira