Bilecik'te "Halk oyunları şöleni" etkinliği

Bilecik'te "Halk oyunları şöleni" etkinliği
Bilecik'te "Halk oyunları şöleni" etkinliği
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi, Bilgi Çağı Eğitim Kurumları ve Ritim Dans Sanat Organizasyonu işbirliğinde "Halk oyunları şöleni" etkinliği...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi, Bilgi Çağı Eğitim Kurumları ve Ritim Dans Sanat Organizasyonu işbirliğinde "Halk oyunları şöleni" etkinliği düzenledi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki etkinlikte, toplumsal yaşamın, acısıyla, tatlısıyla, sevinciyle, hüznüyle, mimarisiyle ve sanatıyla birlikte yürüdüğünü belirterek, her şeyin temelinde insan, mutluluk, huzur ve sevincin olduğunu söyledi.

Kentte, bir taraftan sosyal tesisleri yaparken, diğer taraftan da insanın  mutluluğuna, huzuruna destek olma, gençleri geleceğe huzurlu, özgüvenli şekilde hazırlamak adına birçok etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Yağcı, "Belediye olarak biz bunlara yetişmeye çalışıyoruz ama bu tür sosyal etkinliklerde özel eğitim kurumlarının, özel girişimcilerinin bizde burada varız diyerek ortaya çıkması, bizleri son derece mutlu ediyor" dedi.

Etkinlik, ritm grubu ve semazen gösterisi ile halk oyunları ve farklı kültürlere ait danslardan örnekler sergilenmesiyle sona erdi.