Bilecik'te "Hayat birlikte güzel" projesi

Bilecik'te "Hayat birlikte güzel" projesi
Bilecik'te "Hayat birlikte güzel" projesi
BİLECİK (AA) - Bilecik Emniyet Müdürlüğünce Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırladığı "Hayat birlikte güzel"...

BİLECİK (AA) - Bilecik Emniyet Müdürlüğünce Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırladığı " Hayat birlikte güzel" projesinin tanıtımı yapıldı.

İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Polisevi'nde projenin tanıtımında, polis teşkilatının en büyük stratejisinin, halkın yanında ve onun güvenini kazanmak olduğunu belirterek, bundan daha önemli proje, strateji veya hedeflerinin bulunmadığını söyledi.

Etkin, verimli ve profesyonel bir güvenlik hizmetinin, ancak halkın içinde ve halkla birlikte yapmakla mümkün olabileceğini ifade eden Bektaş, şöyle konuştu:

"Toplumun desteğini kazanmak amacıyla yapılan faaliyetlere halkın katılımını sağlamak, onların sorunlarını dinlemek, sorunların çözümü noktasında ilgili paydaşları bir araya getirmek, kısacası daha huzurlu bir toplumun tesisi için yapılabilecek her ne varsa bunları arayıp bulmak, uzun gayretler zincirini içine alan süreçleri gerektirmektedir. Toplum Destekli Polislik kapsamında yapmış olduğumuz hizmetlerin hiçbiri Bilecik Emniyet Müdürlüğü olarak kendi başımıza yaptığımız faaliyetler değildir. Projelerimizin başarılı bir şekilde tamamlanmasında toplumun her kesiminin ilgi ve desteği bizim moral ve motivasyon kaynağımız olmuştur. Teşkilat olarak, en ast görevlimizden en üst rütbeliye kadar ekip ruhunu canlı tutarak her zaman ve şartta halkımızın yanında olmaya özen ve gayret gösteriyoruz."

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan ve projede yer alan daire müdürleri ile okul müdürlerinin katıldığı toplantıda, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Kaya Gezeker, projenin tanıtımını yaptı.