Bilecik'te "Hayat Birlikte Güzel Projesi"

Bilecik'te "Hayat Birlikte Güzel Projesi"
Bilecik'te "Hayat Birlikte Güzel Projesi"
BİLECİK (AA) - Bilecik Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından "Tut elimi polis amca" adlı tiyatro oyunu...

BİLECİK (AA) - Bilecik Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından "Tut elimi polis amca" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde, TRP Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve bu yıl uygulamaya konulan proje faaliyetleri kapsamında, anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik "Tut elimi polis amca" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Bilecik İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hicri Görgün'ün de katıldığı etkinlikte, çocukların üzerinde oluşturulmuş olan polislik korkusunu yenmelerini sağlamak, suç ve suçlu profillerini tanıtarak, çevrelerine karşı duyarlı ve bilinçli bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak, "Seni polise veririm" diyen ailelere karşı "Beni polis amcaya ver" diyebilen, bilinçli nesiller yetiştirilmesine katkı sağlaması hedefleniyor.