Bilecik'te ''Hayat Birlikte Güzel" projesi

Bilecik'te ''Hayat Birlikte Güzel" projesi
Bilecik'te ''Hayat Birlikte Güzel" projesi
BİLECİK (AA) - Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürülüğünce ''Hayat Birlikte Güzel'' projesi çerçevesinde, lise...

BİLECİK (AA) - Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürülüğünce ''Hayat Birlikte Güzel'' projesi çerçevesinde, lise öğrencilerine yönelik seminer verildi.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde,  Uzman Psikolog Özkan Şenol'un konuşma yaptığı seminerde, etkili öğrenme ve çalışma yöntemleri, dikkat dağıtan konulardan uzaklaşma, arkadaş, öğretmen, ebeveyn ilişkileri, iç disiplini ve motivasyonu sağlayabilme, başarılı olabilme sanatı gibi konular üzerinde duruldu.

Şenol, sadece öğrencilerin derslerinde başarılı olması değil, öğrencilerin kendilerine bir hedef belirleyerek yaptıkları yanlışları düzelterek doğru ve güzel ergen olmalarını sağlamayı amaçladıklarını bildirdi.

Hayatın sadece okumaktan ibaret olmadığını anlatan Şenol, "Karakteri zayıf olan gençler okusa bile ileride daha sıkıntılı pozisyonlarda olabilir'' ifadesinde bulundu.

Programa, Bilecik Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Cengiz Karabıdak ve lise öğrencileri katıldı.