Bilecik'te "Hayat Birlikte Güzel" projesi

Bilecik'te "Hayat Birlikte Güzel" projesi
Bilecik'te "Hayat Birlikte Güzel" projesi
BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde Bilecik Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü tarafından "Hayat Birlikte Güzel" projesi kapsamında seminer...

BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde Bilecik Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü tarafından "Hayat Birlikte Güzel" projesi kapsamında seminer düzenlendi.

Uzman psikolog Özkan Şenol, Metristepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, öğrencilere, etkili öğrenme ve çalışma yöntemleri, dikkat dağıtan konulardan uzaklaşma, başarılı olabilme sanatı, iç disiplini ve motivasyonu sağlayabilme, arkadaş öğretmen ve ebeveyn ilişkileri hakkında bilgi verdi.

Psikolog Şenol, öğrencilerin velilerine ise çocuklarda ders ve dikkat sorunları, özgüven eksikliği, sınav heyecanı, aile içi iletişim, anne-baba tutumlarının çocuk üzerindeki etkileri, çocuk eğitimi, çocuklarda gelişim evreleri, çocuklarda görülen davranış bozuklukları ve çözüm önerileri ile çocuk eğitiminde temel esaslar konularını anlattı.

Çocukların çantalarını kendileri taşıması gerektiğini vurgulayan Şenol, "Çocukların çantalarını taşıyan veliler 'çocuğum sorumluluk almıyor' diye yakınmasın" dedi.