Bilecik'te "Hayat için değişim" programı

Bilecik'te "Hayat için değişim" programı
Bilecik'te "Hayat için değişim" programı
BİLECİK (AA) - Bilecik Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce yürütülen "Hayat için değişim" programının tamamlandığı bildirildi.Bilecik Cumhuriyet...

BİLECİK (AA) - Bilecik Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce yürütülen "Hayat için değişim" programının tamamlandığı bildirildi.

Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Denetimli Serbestlik Müdürü Emin Özel, Denetimli Serbestlik personeli sosyolog Resül Yıldız tarafından 4 ay süre ile gerçekleştirilen programına katılan katılımcılara sertifikalarını verdi.

Eğitim ve iyileştirme çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen HAYDE programına farklı suç niteliğine sahip yükümlülerin katıldığı bildirilen açıklamada, "Programın öncelikli amaç ve hedefleri doğrultusunda, yükümlülerin eksik kaldığı veya geliştirmekte zorlandığı davranışlarına yönelik oturumlar düzenlenmiş, oturum içerikleri de görseller ve alıştırmalarla zenginleştirilmiştir. Farklı konuları içeren oturumlarda, yükümlülerin katkı ve paylaşımlarıyla oturum içeriğinin düşünce boyutu genişletilerek ele alınmıştır" ifade edildi.