Bilecik'te hırsızlık iddiası

Bilecik'te hırsızlık iddiası
Bilecik'te hırsızlık iddiası
- İnhisar ve Söğüt ilçesinde çelik kasa hırsızlığı olayına karıştığı iddia edilen 2 kişi yakalandı

BİLECİK (AA) - İnhisar ve Söğüt ilçesinde çelik kasa hırsızlığı olayına karıştığı iddia edilen 2 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, İnhisar ilçesinde Tarım Kredi Kooperatifi'ndeki çelik kasa hırsızlığı ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu, çevredeki güvenlik kameralarından şüpheliler tespit edildi.

Şüphelilerin Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde bir işyerinde beraber çalıştıkları tespit edilmesi üzerine Ş.A. (43) ve Ş.G. (30) düzenlenen operasyonla yakalanırken, diğer şüpheli D.B. (42) yakalanması için soruşturma başlatıldı.

Şüpheliler ifadelerinde, temmuz ve eylül ayı içerisinde Söğüt ilçesine bağlı Çaltı ve Oluklu köyünde işyerinden çelik kasa hırsızlığı olayını gerçekleştirdiklerini itiraf etti. İfadelerinin ardından Söğüt Adliyesi'ne sevk edilen şüphelilerden Ş.G. tutuklanırken, Ş.A, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İnhisar Tarım Kredi Kooperatifi'nden bin 809 lira nakit para olmak üzere toplam 13 bin 368 lira değerinde tarım ilacı ile malzeme çaldıkları belirlenirken, şüphelilerin işyerinde ve evinde yapılan aramada, tabanca, 5 adet tornavida, kasa açma murcu, spiral taşı, demir manilla, aparat, el feneri, ayarlı pense, demir kesme makinesi, 3 adet elit zeytin kolonyası, 2 adet murç, demir testeresi ve kar maskesi ele geçirildi.