Bilecik'te İl İdare Şube Başkanları Toplantısı

Bilecik'te İl İdare Şube Başkanları Toplantısı
Bilecik'te İl İdare Şube Başkanları Toplantısı
- Vali Nayir: "İnsan odaklı, disiplinli, güler yüzlü, iletişime, şeffaf ve denetime açık bir yönetim istiyoruz"

BİLECİK (AA) - Bilecik İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Ahmet Hamdi Nayir, başkanlığında yapıldı.

Vali Nayir, İl Özel İdaresi'nde gerçekleştirilen toplantıda, kamu hizmetlerinin kalitesinin idarecilerin gayretine ve başarısına bağlı olduğunu söyledi.

İl İdare Şube Başkanlarının kamu hizmetleri zincirinin birer halkaları durumunda olduklarını belirten Vali Nayir, hem kendi görev alanlarında hem de irtibatlı oldukları diğer kamu hizmetleriyle ilgili sorumluklarının bulunduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

"Bir zincirin sağlamlığı en çürük halkayla ölçülür derler. Onun için bu zincirin halkalarının tamamının güçlü olması lazım ki yürütmüş olduğumuz kamu hizmetleri de,  vatandaşlarımızın ihtiyacı olan hizmetler de o sağlamlığa uygun olarak yürütülebilsin. Her birim amirimiz, kamu hizmetleri zincirinin teşkil ettiği halkasının önemini bilerek, kendi alanındaki, kendine düşen görevleri yerine getirmeli ve bu zincirin zayıf halkası olmamaya çalışmalıdır. Kamu hizmetlerindeki başarımız ekip başarısına bağlıdır. Yürüttüğümüz kamu faaliyetlerinde tasarruf genelgelerine dikkat ederek görevimizi yerine getirmeliyiz. İnsan odaklı, disiplinli, güler yüzlü, iletişime, şeffaf ve denetime açık bir yönetim istiyoruz. Yoğun kar yağışı nedeniyle birçok kamu binamız etkilendi. Kurumlarımız kendi binalarının durumu ile ilgili teste yönelik diğer kurumlarla irtibata geçerek neler yapılabileceğini değerlendirmelidir. Mutlaka iyinin daha iyisini arama gayreti içerisinde olmalıyız."

Toplantıya, vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri katıldı.


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  tasarruf

  ,

  Kamu

  ,

  Daire

  ,

  kar

  ,

  yönetim