Bilecik'te İl İdare Şube Başkanları Toplantısı

Bilecik'te İl İdare Şube Başkanları Toplantısı
Bilecik'te İl İdare Şube Başkanları Toplantısı
- Vali Nayir: "İl İdare Şube Başkanlarının hem kendi görev alanlarında hem de irtibatlı oldukları diğer kamu hizmetleriyle ilgili sorumlukları var"

BİLECİK (AA) - Bilecik İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Ahmet Hamdi Nayir, başkanlığında yapıldı.

Vali Nayir, Polisevi'nde gerçekleştirilen toplantıda, büyük bir aile olduklarını ve bu aile içerisindeki irtibatların önemli olduğunu ifade ederek, kamu hizmetlerinin kalitesinin idarecilerin gayretine ve başarısına bağlı olduğunu söyledi.

İl İdare Şube Başkanlarının kamu hizmetleri zincirinin birer halkaları durumunda olduklarını belirten Vali Nayir, şöyle konuştu:

"Tecrübe insanlığın ortak mirası. Bir zincirin sağlamlığı en çürük halkayla ölçülür derler. Onun için bu zincirin halkalarının tamamının güçlü olması lazım ki yürütmüş olduğumuz kamu hizmetleri de,  vatandaşlarımızın ihtiyacı olan hizmetler de o sağlamlığa uygun olarak yürütülebilsin. Her birim amirimiz, kamu hizmetleri zincirinin teşkil ettiği halkasının önemini bilerek, kendi alanındaki, kendine düşen görevleri yerine getirmeli ve bu zincirin zayıf halkası olmamaya çalışmalıdır. İl İdare Şube Başkanlarımızın hem kendi görev alanlarında hem de irtibatlı oldukları diğer kamu hizmetleriyle ilgili sorumlukları var. İnsan odaklı, disiplinli, güler yüzlü, iletişime, şeffaf ve denetime açık bir yönetim istiyoruz. İnsanımız yapılacak hizmetlerin en iyisine layık."

Toplantıda, kamuda etkinliğin sağlanması, kamu kurum ve kuruluşlarınca yürütülen çalışmalar, kamu binalarının bakım ve onarımı, İl İdare Şube Başkanlarının görüş, talep ve önerileri görüşüldü.

Toplantıya, vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri katıldı.

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Kamu

  ,

  Aile

  ,

  Daire

  ,

  kurum

  ,

  yönetim