Bilecik'te İl İdare Şube Başkanları Toplantısı

Bilecik'te İl İdare Şube Başkanları Toplantısı
Bilecik'te İl İdare Şube Başkanları Toplantısı
- Vali Nayir: "Demokrasinin bayramı ve şöleni seçimlerdir. Seçim konusunda her birime ayrı ayrı görevler düşüyor"

BİLECİK (AA) - Bilecik İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Ahmet Hamdi Nayir, başkanlığında yapıldı.

Vali Nayir, İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlerde, milletin iradesinin sandığa yansıması için kamu kurum ve kuruluşlarına düşen görevler bulunduğunu kaydetti.

Bilecik'in demokrasi kültürünün yerleşmiş bir il olduğunu, sevinmesini de üzülmesini de ölçülü yaptığını bildiren Nayir, şöyle konuştu:

"Seçim sadece bir veya iki kuruluşun işi değil, her kuruma düşen görevler var. Demokrasi, sahip olduğumuz en önemli nimetlerden biridir. Demokrasinin bayramı ve şöleni de seçimlerdir. Seçim konusunda her birime ayrı ayrı görevler düşüyor. Her kurum kendi görevini, millet iradesinin sandığa en iyi şekilde yansımasını sağlayacak tarzda tedbirlerini alması lazım. Devlet memurlarına yasak olan işlerin başında siyaset yasağı geliyor. Devlet memurları tarafsızlığını seçim döneminde de yerine getirmek zorundadır. Demokratik hakkın kullanımı konusunda engelli vatandaşlarımızın da oylarını kullanmaları için gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor. Seçim öncesine, seçim gününe ve seçim sonrasına ait olmak üzere her bir birimin ayrı ayrı bir tedbir planı olmalı. Güvenlikten sağlığa, haberleşmeden enerjiye kadar her husus düşünülüp, muhtemel aksaklıklar belirlenmeli ve tedbirler alınmalıdır."

Toplantıya, vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri katıldı.