Bilecik'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Bilecik'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Bilecik'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
- İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Nayir, başkanlığında yapıldı

BİLECİK (AA) - İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Ahmet Hamdi Nayir, başkanlığında yapıldı.

Vali Nayir, İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'ndaki toplantıda, 2015 yılı programının uygulanması, koordinasyonu ve izlenmesine ile ilgili bu yılın son İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, 2015 yatırım programında yer alan yatırımların dönem sonu itibariyle nakdi ve fiziki gerçekleşmeleri ve koordinasyonun değerlendirmelerinin yapılacağını kaydetti.

Bilecik genelinde 2015 yılı yatırım programı kapsamında kamu yatırımı olarak 542 proje ile alt projenin yürütüldüğünü bildiren Vali Nayir, şöyle konuştu:

"Bu projelerin toplam tutarı 820 milyon 899 bin liradır. 2015 yılında öngörülen toplam ödenek ise 183 milyon 227 bin liradır. Dönem sonuna kadar 129 milyon 841 bin lira harcanarak ortalama yüzde 71 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. İlimizde kamu yatırımları büyük ölçüde ulaştırma, eğitim , diğer kamu hizmetleri (DKH) ve tarım sektöründe yoğunlaşmaktadır. 2015 yılı yatırım ödeneklerinin yüzde 37'si ulaştırma, yüzde 34'ü eğitim, yüzde 15'i DKH ve yüzde 12'si tarım sektörüne ayrılmıştır. Projelerin fiziki olarak gerçekleşme durumu değerlendirildiğinde, dönem sonu itibarıyla biten proje sayısı 169, devam eden proje sayısı 133, ihale aşamasındaki proje sayısı 25, henüz başlanmayan projeler mevcuttur."  

İlçe kaymakamları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile belediye başkanlarının katıldığı toplantıda, 2015 yılı yatırımları uygulamaları ve 2016 yılı yatırım teklif projeleri yatırımcı kuruluşlar tarafından anlatıldı.

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Yatırım

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  ihale

  ,

  2015