Bilecik'te "İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu" toplantısı

Bilecik'te "İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu" toplantısı
Bilecik'te "İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu" toplantısı
BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında, İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı yapıldı.Vali Nayir, İl Özel İdaresi...

BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında, İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı yapıldı.

Vali Nayir, İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu'ndaki toplantıda, fertler, aileler ve toplum ile gelecek için en önemli konulardan birisinin milli eğitim olduğunu belirterek, konunun sorumluluğunun sadece İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görmediklerini söyledi.

Başarıyı elde edebilmek için ekip çalışmasına ihtiyaç bulunduğunu ifade eden Vali Nayir, "Onun için yerel yönetimlerimizden kolluk birimlerimize ve sivil toplum kuruluşlarımıza kadar konuyla ilgili olarak görev alabilecek olan bütün birimlerimize önemli görevler düşmektedir. Başarı ekip başarısıdır. Bu ekip içerisinde yer alan birimlerimizin, çocuklarımız ve geleceğimiz için neler yapılabileceği konusunda değerlendirmede bulunacağız. Varsa eksiklerimiz onları tamamlamaya çalışırken, güzel olan çalışmaları da devam ettirip, geliştirmek için gayret içerisinde olacağız" dedi.

Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Jandarma Komutan Vekili Murat Darçın, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, daire müdürleri ve okul müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarının katıldığı toplantı, 2014-2015 eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesi, okullarda sağlık konusu ve kantinlerle ilgili çalışmalar, gerçekleştirilen sportif aktiviteler, okul güvenliği ile ilgili yapılacak çalışmalar ve 2015-2016 eğitim öğretim yılı faaliyetlerinin planlaması ile İl Milli Eğitim komisyonu tasvibine sunulan konuların görüşülmesiyle sona erdi.