Bilecik'te "İman ve hayat" konferansı

Bilecik'te "İman ve hayat" konferansı
Bilecik'te "İman ve hayat" konferansı
BİLECİK (AA) - Uluçınar Kültür ve Eğitim Derneği ile Bilecik Belediyesi işbirliğiyle "İman ve hayat" konulu konferans düzenlendi.Eskişehir Osmangazi...

BİLECİK (AA) - Uluçınar Kültür ve Eğitim Derneği ile Bilecik Belediyesi işbirliğiyle "İman ve hayat" konulu konferans düzenlendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Sadık Tanrıkulu, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki konferansta, Müslüman birliğini temsil eden hilafetin kaldırılmasından bugüne İslam coğrafyasının iyi durumda olmadığını ifade ederek, Türkiye'nin maddi yönden iyi görüldüğünü ancak ahlaki, manevi ve İslami açıdan problemler yaşandığını dile getirdi.

İman konusunun en önemli konusunun Kur'an-ı Kerim olduğuna dikkat çeken Tanrıkulu, "İnsanları harekete geçiren motor güç Marifetullahtır. Onu tanımaktır. Kuran da baştan sona bunu yapıyor. Sahabelerin kısa zamanda ahlaklarını düzelip bütün problemlerinin ortadan kalkmasının en temel noktası marifetullah dersini çok almalarıydı" diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, konferans sonunda Tanrıkulu'ya Osmanlı armasının bulunduğu tablo hediye etti. Candan İlahi gurubunun seslendirdiği program, Şeyh Edebali Üniversitesi cami imam hatibi Mustafa Gündüz'ün Kur'an-ı Kerim tilavetiyle sona erdi.