Bilecik'te kadın çiftçilere "tarımsal" eğitim

Bilecik'te kadın çiftçilere "tarımsal" eğitim
Bilecik'te kadın çiftçilere "tarımsal" eğitim
BİLECİK (AA) - Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlü tarafından kadın çiftçilere yönelik "tarımsal" eğitim düzenleniyor.Müdürlükten yapılan...

BİLECİK (AA) - Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlü tarafından kadın çiftçilere yönelik "tarımsal" eğitim  düzenleniyor.

Müdürlükten yapılan açıklamada, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü ekiplerince, özellikle kiraz üretimin yoğun olduğu köylerde, yetiştirme teknikleri, hastalık ve zararlılar, mücadele yöntemleri, kirazda entegre ve kontrollü ürün yönetimi, kimyasal mücadelede üreticilerin dikkat etmesi gereken  konuların anlatıldığı kaydedildi.

Kiraz yetiştiriciliği ve kirazda entegre mücadele konularının yanı sıra çiftçi kadınlara bakanlıkça uygulanan hasat öncesi pestisit denetim programı, çevre amaçlı tarım arazilerini koruma programı, entegre kontrollü ürün yönetim projesi konularında bilgiler verildiği belirtilen açıklamada, kadın çiftçilerin kiraz yetiştiriciliğinde karşılaştıkları sorunları anlattıkları ifade edildi.