Bilecik'te Kadir Gecesi

Bilecik'te Kadir Gecesi
Bilecik'te Kadir Gecesi
BİLECİK (AA) - Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve "bin aydan hayırlı" olarak kabul edilen Kadir Gecesi Bilecik'te düzenlenen...

BİLECİK (AA) - Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve "bin aydan hayırlı" olarak kabul edilen Kadir Gecesi Bilecik'te düzenlenen programlarla idrak edildi.

Bilecik'in kullanım alanı açısından ve tek 4 minareli Kayıboyu Camisi'ne gelen çok sayıda vatandaş, Kadir Gecesi'nde namaz kılıp, dua etti. Caminin içerisine sığmayan vatandaşlar bahçede namaz kıldı. Gece dolayısıyla vatandaşlara, su, lokum ve şerbet ikram edildi.

Şeyh Edebali Türbesi yerleşkesinde Belediye tarafından düzenlenen iftar programının ardından vatandaşlar, Şeyh Edebali Türbesini ziyaret ederek, dua etti. Buradaki programa AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak ile çok sayıda vatandaş katıldı.   

Yağcı, Kadir Gecesinin tüm duaların kabul olacağı bir gecede olduklarını vurgulayarak, "Böyle bir gecenin maneviyatını birlikte idrak ediyoruz, birlikte sofralarımızı paylaştık, birlikte acısıyla tatlısıyla yiyoruz. Zaten birlikte Bilecik değil miyiz? birlikte Türkiye değil miyiz?. Doğusuyla, Batısıyla, Kuzeyiyle ve Güneyiyle hep birlikte bir şey ifade ediyoruz. Birimiz ayrı olduğunda bunun tadı olmuyor, hep birlikte olduğumuzda her şey daha güzel" ifadesinde bulundu.

Ayrıca, Merkez Şerifpaşa Camisinde Kadir Gecesi dolayısıyla ziyarete açılan Sakal-ı Şerif vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Kentteki diğer camilerde de Kadir Gecesi dolayısıyla yoğunluk yaşandı.