Bilecik'te karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarı

Bilecik'te karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarı
Bilecik'te karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarı
BİLECİK (AA) - Bilecik Halk Sağlığı Müdürlüğü, soba ve şofben kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.Müdürlükten yapılan...

BİLECİK (AA) - Bilecik Halk Sağlığı Müdürlüğü, soba ve şofben kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.

Müdürlükten yapılan açıklamada, yanlış kullanım ve ihmal yüzünden yüzlerce kişinin soba ve şofbenden sızan karbonmonoksit gazı nedeniyle zehirlendiği kaydedildi.

Lodos esintisinin etkili olduğu sürelerde, gece uyumadan önce mutlaka yanan sobaların söndürülmesi gerektiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bina yanlarında veya çatı saçak altlarında yürümemeye veya durmamaya özen gösterilmelidir. Karbonmonoksit zehirlenmesi, mutlaka hastanede tedavi edilmelidir ve Sağlık Bakanlığına bağlı, ücretsiz aranabilen '114 Zehir Danışma Merkezi'nin telefon numarası aranılarak zehirlenmelerde yapılacak ilk yardım hakkında gerekli bilgi alınabilir. Gaza maruz kaldığımızda başımız döner, midemiz bulanır ve hareketlerimiz yavaşlar. Bu durumda hemen rahat nefes alacak bir yere gidin, ortamı havalandırın ve 112'yi arayın."


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Gece

  ,

  Telefon

  ,

  Karşı

  ,

  BİNA

  ,

  ilk yardım