Bilecik'te "Kardeşiz" projesi

Bilecik'te "Kardeşiz" projesi
Bilecik'te "Kardeşiz" projesi
- Emniyet Genel Müdürlüğünce "Güvenli hayat ve güvenli gelecek için çocuk ve gençler sosyal koruma ve destek programı" (ÇOGEP) kapsamında Türkiye İzcilik Federasyonu ile "Kardeşiz" projesinin uygulandığı bildirildi

BİLECİK (AA) - Emniyet Genel Müdürlüğünce "Güvenli hayat ve güvenli gelecek için çocuk ve gençler sosyal koruma ve destek programı" (ÇOGEP) kapsamında Türkiye İzcilik Federasyonu ile "Kardeşiz" projesinin uygulandığı bildirildi.

Bilecik Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından Çanakkale Savaşının 100. Yıl dönümü kutlamaları nedeniyle "Çanakkale 57. Alay Milli Bilinç Kampı"na 81 iden 14-16 yaş grubu 810 çocuğun katıldığı belirtilerek, Bilecik'ten Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 10 öğrencinin Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince katılımın sağlandığı kaydedildi.

Kamp boyunca öğrencilerin Türkiye İzcilik Federasyonunda görevli uzman izci liderleri tarafından izcilik eğitimi aldıkları belirtilen açıklamada, "Öğrencilerimiz diğer illerden gelen öğrenciler ile tanışarak kaynaşmış ve arkadaşlık ortamı sağlanmıştır. Kamp programınca arkadaşlık ilişkileri ve saygı ön planda tutulmuştur. Kampta öğrenciler, top ve tüfek sesleri ile uyandırılmıştır. Mehteranın duaları ile saçlarına kına yakılarak asker çorbası ve hamur kızartması yiyerek yaklaşık 20 kilometrelik 57. Alay yürüyüş gerçekleştirilmiştir" ifadesinde bulunuldu.