Bilecik'te kemoterapi merkezi açıldı

Bilecik'te kemoterapi merkezi açıldı
Bilecik'te kemoterapi merkezi açıldı
BİLECİK (AA) - Bilecik Devlet Hastanesi'nde Kemoterapi Merkezi açıldı.Kemoterapi Merkezi'nin açılışına Vali Ahmet Hamdi Nayir, Cumhuriyet Başsavcısı...

BİLECİK (AA) - Bilecik Devlet Hastanesi'nde Kemoterapi Merkezi açıldı.

Kemoterapi Merkezi'nin açılışına Vali Ahmet Hamdi Nayir, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan,  Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır, 9. Alay Jandarma Eğitim Komutanı Albay Mehmet Yiğit, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Turhan Sulhan, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz ve daire müdürleri ile personel katıldı.

Vali Nayir, burada yaptığı konuşmada, hastaneler için söylenen, "Allah yokluğunu vermesin, buralara düşürmesin" sözünü hatırlatarak, "Hastalarımız olmaması bizim dileğimiz. Buralar 'açılsın ama en az kullanılsın' dediğimiz yerler. İlk etapta başka yerde tedaviye başlayanlar buraya gelmeyecekler ama burada da bu imkanın varlığını bilmeleri. Vatandaşımız hastalığa yakalanmasın ama yakalandıktan sonra da bu imkanın Bilecik'te olmasında fayda var" dedi.

Devlet Hastanesi Yöneticisi Burak Öztop da Bilecik genelinde 70-80 civarında kanser hastasının bulunduğunu ve çevre illere giden hastaların burada tedavi olabileceklerini bildirdi.  

Hastaların hastalıklarını belirten tedavi protokolüyle başvurdukları takdirde tedavisi ünitesinden hizmet alabileceğini belirten Öztop, şunları kaydetti:

"İlimizde ikamet eden hastalarımızın, başka illere gitmeleri, sıra beklemeleri ve tedavi sonrası etkileri ile ikametlerinin olmadığı yerlerde mücadele etmeleri yaşamlarına ilave olumsuzluklar eklediğinden, tedavi sürecini daha konforlu hale getirmek için hastane bünyesinde kemoterapi ünitesi açıldı. Türkiye genelinde olduğu gibi kemoterapi ünitemizde de kanser hastalarımıza kemoterapi uygulanması yapılabilecektir. Kemoterapi ünitemizde ileri teknoloji ürünü cihazlarla el değmeden ilaçlar hazırlanabilmekte ve iç hastalıkları uzman doktor, kemoterapi konusunda eğitim almış hemşire nezaretinde bu ilaçlar uygulanabilmektedir. Ünitemiz ayda 150-200 arası tedavi seansına kadar ihtiyacı rahatlıkla karşılayabilecek durumdadır."

 Konuşmaların ardından Vali Nayir ve beraberindekiler, merkezin açılışını yaparak, yetkililerden bilgi aldı.