Bilecik'te kitap okuma etkinliği

Bilecik'te kitap okuma etkinliği
Bilecik'te kitap okuma etkinliği
- Bilecik'te, 51. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler ve vatandaşlar birlikte kitap okudu

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, 51. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler ve vatandaşlar birlikte kitap okudu.

Bilecik İl Halk Kütüphanesi önünde, kitap okuma alışkanlığına dikkati çekmek için gerçekleştirilen "81 ilde kitap okuyoruz" projesiyle, Bilecik Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı "Ağaçlar kitap açtı" projesi birlikte düzenlendi.

Etkinlikte, ağaçlara asılan kitaplar arasından ücretsiz olarak kitap seçen katılımcılar, daha sonra bir saatlik "sessiz okuma" etkinliği yaptı.

Çeşitli okullardan gelen öğrenci ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, gazetecilere açıklama yapan Halk Kütüphanesi Müdiresi Pınar Dengiz, Bilecik'te okumayı teşvik etmek ve yaygınlaştırmak ve toplumda kitap okuma konusunda farkındalık ve duyarlılık oluşturabilmek adına "Ağaçlar kitap açtı" projesiyle birleştirdiklerini belirtti.

Bilecik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Meryem Avcu da etkinliğe destek olup, katılan herkese teşekkür ederek, geleneksel hale getirdikleri "Ağaçlar kitap açtı" projesiyle kitap okuma becerisini geliştirmeye çalıştıkları ifade etti.  

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  kitap

  ,

  Kız

  ,

  Öğrenci

  ,

  açıklama