Bilecik'te köpek yavruların telef edildiği iddiası

Bilecik'te köpek yavruların telef edildiği iddiası
Bilecik'te köpek yavruların telef edildiği iddiası
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından 3 köpek...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından 3 köpek yavrusunun iğne vurularak telef edildiği öne sürüldü.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, yıllardır kentteki gerek sokak hayvanları gerekse sahipli hayvanlar olmak üzere gerekli tüm tedavi ve bakım işlemlerinin başarıyla yürütüldüğü kaydedildi.

Hayvanların korunması ve hayvan haklarına gerekli hassasiyeti ve üzerine düşen görevleri yaptığı belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Belediyemize ait Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde 3 yavru sokak köpekleri boyunlarından iğne vurularak öldürüldüğü tespit edilmiştir. Belediye veterineri Nedret Avcı ve görevli personel tarafından fotoğraflamak suretiyle kayıt altına alınarak, tutanak düzenlenmiştir. Ayrıca, merkeze izinsiz girilerek 3 yavru sokak köpeğini işkence çektirilerek vahşice ölümlerine neden olan kimliği belirsiz şahıs veya şahıslar hakkında adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuştur.  Kurum olarak yapılan bu üzüntü verici olayı kınıyor, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Belediye olarak suçluların bulunması yönünde gerekli girişimlerde bulunulacaktır."