Bilecik'te "Mikroçip enjektörü ve kulak küpe" dağıtımı

Bilecik'te "Mikroçip enjektörü ve kulak küpe" dağıtımı
Bilecik'te "Mikroçip enjektörü ve kulak küpe" dağıtımı
BİLECİK (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Bilecik Şube Müdürlüğü tarafından Yaban Hayatı Bilgi Sistemi...

BİLECİK (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Bilecik Şube Müdürlüğü tarafından Yaban Hayatı Bilgi Sistemi (YABİS) kapsamında mikroçip enjektörü ve kulak küpe dağıtımı yapıldı.

Müdürlükten yapılan açıklamada, Yaban Hayatı Daire Başkanlığınca yürütülen iş ve işlemlerinin verimli şekilde takibinin yapılması kapsamında hazırlanan YABİS halkalama ve hayvan kayıt işlemleri, bakımevleri, ev ve süs hayvanları satış raporları, hayvanat bahçeleri ve ceza bilgileri gibi hayvanlara ait bilgilerin sisteme girilerek takiplerinin yapıldığı kaydedildi.

Belediye hayvan barınaklarına dağıtılan mikroçipler hakkında veteriner hekimlerin bilgilendirildiği belirtilen açıklamada, "Bilecik Belediyesi ve Bozüyük Belediyesi hayvan bakımevlerine 1000 adet mikroçip enjektörü, 1000 adet kulak küpesi dağıtımı yapıldı. Hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesi planlamaktadır" ifadesinde bulunuldu.