Bilecik'te öğrenciler yararına kermes

Bilecik'te öğrenciler yararına kermes
Bilecik'te öğrenciler yararına kermes
- Ensar Vakfı Bilecik Şubesi tarafından öğrenciler yararına kermes düzenlendi

BİLECİK (AA) - Ensar Vakfı Bilecik Şubesi tarafından öğrenciler yararına kermes düzenlendi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Belediye Kültür Sitesi'ndeki açılışta, kuruluşunu yaptıkları ve kurucularından oldukları Ensar Vakfının 1.5 yaşında olduğunu hatırlatarak, sosyal anlamda gerçekleştirilen ilk kermesin yapıldığını ifade etti.

'Ensar', isminin yardım anlamına gelen bir kuruluş ve geçmişiyle ülkenin birçok sorununa çözüm noktasında katkı sağlayan sivil toplum örgütü olduğunu bildiren Yağcı, "Bilecik'te de kurduğumuz, geliştirdiğimiz için son derece mutluyuz. Önümüzdeki yıl 70 öğrenciye barınma imkanı sağlayacak güzel bir yurt projesi üzerinde çalışıyoruz. Belediye olarak, tüm sivil toplum kuruluşlarımızın yanındaysak, evleviyetle Ensar Vakfımız'ında öğrencilere ve gençlere yönelik hizmetlerinde sonuna kadar yanındayız" ifadesinde bulundu.

Vakıf Başkanı Cengiz Çelik de şu anda 30 öğrencinin vakıf evlerinde ikamet ettiğini bildirdi.

Yapılan duanın ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Yağcı ile beraberindekiler, kermesin açılışını yaptı. Kermese, AK Parti Bilecik İl Başkanı Kadir Bayrak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık, AK Parti milletvekili adayı Halil Eldemir ve sivil toplum kuruşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.