Bilecik'te okullar arası "Bilgi küpü" yarışması

Bilecik'te okullar arası "Bilgi küpü" yarışması
Bilecik'te okullar arası "Bilgi küpü" yarışması
BİLECİK (AA) - Bilecik Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğünce yürütülen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı...

BİLECİK (AA) - Bilecik Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğünce yürütülen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında "Bilgi küpü" bilgi yarışması düzenlendi.

Bilecik Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde, " Hayat birlikte güzel" projesi kapsamında düzenlenen bilgi yarışmasında, yarışmaların bilgi ve kültür birikimi, ilim ve irfan derinliği kazandırmak adına gayret ve çaba sarf edilen eğitim ve öğretim çalışmalarının tatlı ara seremonileri olduğunu belirterek, amacın başarıyı ittifakla taçlandırmak olduğunu ve yarışmanın kaybedenin olmayacağını söyledi.

TDP Şube Müdürü Kaya Gezeker, yaptıı açıklamada, geleceğin teminatı olan çocukların huzurlu ve güvenli bir ortamda kişisel ve sosyal gelişimlerini tamamlayarak toplum içerisinde sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yer edinmelerine katkı sağlanmasını hedefleyen bu tür sosyal projeleri arttırarak kalıcı hale getirmek istediklerini bildirdi.

Yarışmada Özel Sevgi Çiçeği Ortaokulu birinci, TOKİ Ortaokulu ikinci ve Ertuğrulgazi Ortaokulu üçüncü oldu. Dereceye giren ve yarışmaya katılan okullara çeşitli hediyeler verildi.