Bilecik'te "Orman, su varsa hayat var" projesi

Bilecik'te "Orman, su varsa hayat var" projesi
Bilecik'te "Orman, su varsa hayat var" projesi
BİLECİK (AA) - Doğa ve Milli Paklar 2. Bölge Müdürlüğünce yürütülen "Orman, su varsa hayat var" projesi kapsamında hediye edilen "mamamatik"...

BİLECİK (AA) - Doğa ve Milli Paklar 2. Bölge Müdürlüğünce yürütülen "Orman, su varsa hayat var" projesi kapsamında hediye edilen "mamamatik" hayvanseverlerin kullanımına sunuldu.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, yaptığı konuşmada, kentte farkındalığı ortaya koyma adına Doğa ve Milli Paklar 2. Bölge Müdürlüğünce hediye edilen "mamamatik" için teşekkür etti.

Sokak hayvanlarını korumak için yaptıkları çalışmaların yeterli olmadığını ama başladıkları noktaya göre gelinen durumun hiç küçümsenmemesi gerektiğinin altını çizen Yağcı, "Bu işi sıfır hatta sıfırın altında bir noktadan belirgin yerlere taşıdık. Bilecik'te bugün hayvanları koruma, kollama ve onlara bu farkındalıkların oluşumu noktasında ciddi bir mesafe kat edildi" dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Bilecik Şube Müdürü Nezir Ayhan ise amaçlarının hem çevrenin korunması hem de sokak hayvanlarının bakımı ve rehabilite edilmesi olduğunu belirterek, mamamatik cihazının atılan her boş pet şişe için 10 gram mama boşalttığını bildirdi.

Bilecik Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Sühendan Senger de mamamatikten kentin faklı noktalarına konulmak üzere 2 adet daha istediklerini dile getirdi.