Bilecik'te peygambersiz din olmaz konferansı

Bilecik'te peygambersiz din olmaz konferansı
Bilecik'te peygambersiz din olmaz konferansı
- Bilecik Muradiye Kültür Vakfı Kutlu Doğum Haftası kapsamında "Peygambersiz din olmaz" konulu konferans düzenledi

BİLECİK (AA) - Bilecik Muradiye Kültür Vakfı  Kutlu Doğum Haftası kapsamında "Peygambersiz din olmaz"  konulu konferans düzenledi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen konferansta İlahiyatçı yazar Mustafa Eriş, Din ve İslam adına ne yapılıyorsa hep birlikte koşarak yapılması gerektiğini belirtti. "Tüm Türkiye 'de bir birliktelik var. Kutlu Doğum haftası sebebiyle, müftülüklerimiz, diğer sivil toplum kuruluşlarımız hepsi can hiraç bir şekilde gayret gösteriyor.  Bir insana daha, Allah ve Resulullah'ın sevgini ulaştırma gayreti gösteriyor" dedi

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Hattat Ali Hüsrevoğlu, medya ve internet ortamında, rahatlıkla, en küçük bir edep ahlak kaygısı gözetilmeden fikirler sunulduğu belirterek konuşmasında şunları söyledi, "Çocuklarımızı bu zehirli fikirlerden, çok ciddi şekilde korumamız ve kurtarmamız gerekiyor." dedi.

  Programa Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk tarafından katılımcılara hediye takdimi ile sona eren programa, Bilecik Belediye Başkan Yardımcıları Kadri Şentürk ve Abdullah Tetik, İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokgöz, Ak parti Bilecik İl Başkanı Kadir Bayrak, AK Parti Bilecik Milletvekili adayı Ramazan Kurtulmuş, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.