Bilecik'te ramazan denetimi

Bilecik'te ramazan denetimi
Bilecik'te ramazan denetimi
BİLECİK (AA) - Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kentte faaliyet gösteren gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik...

BİLECİK (AA) - Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kentte faaliyet gösteren gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetim yapıldığı bildirildi.

İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, yaptığı açıklamada, ekmek ve ekmek çeşitleri, unlu mamüller ve pastacılık ürünleri işleyen üretim yerleri olmak üzere gıda işletmelerin denetimlerinin gerçekleştirildiğini bildirdi.

Vatandaşların güven içerisinde, ramazan ayında sağlıklı gıdalar tüketebilmesi için rutin olarak yapılan denetimlerin arttırıldığını bildiren Yıldız, şunları kaydetti:

 "Bizim amacımız insan sağlığını koruyup, vatandaşlarımızın güven içerisinde alışveriş yapabilmelerini sağlamaktır. Denetimlerimiz, halkımızın güvenilir gıda tüketmesini sağlamak amacıyla oluşturulan program dahilinde etkin bir şekilde devam etmektedir. Denetimler sırasında, gıda kontrol görevlilerince eksik görülen hususlar tutanakla tespit edilerek, işletme sahiplerine uyarılar yapılarak, gıda üretimi yada satışına uygun olmayan durumlarda yasal işlem uygulanmaktadır. Çiftlikten sofraya gıda güvenliğinin sağlanabilmesi için yapılan bu çalışmaların yanı sıra tüketicilerimize de büyük görev düşmektedir. Tüketicilerimizin aldıkları gıda maddelerinde seçici olmaları ve tüketim sürecinde özellikle hayvansal gıdalarda muhafaza koşullarına, gıdaların üretim kaynağına, içeriğine ve ambalajına dikkat edilmesi gerekmektedir."