Bilecik'te seçim güvenliği toplantısı

Bilecik'te seçim güvenliği toplantısı
Bilecik'te seçim güvenliği toplantısı
- Toplantı, Bilecik Valisi Nayir başkanlığında yapıldı

BİLECİK (AA) - Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

Vali Nayir, İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde, milletin iradesinin sandığa en güzel şekilde yansıması için kamu kurum ve kuruluşlarına düşen görevler bulunduğunu kaydetti.

Bilecik'in demokrasi kültürünün yerleşmiş bir il olduğunu, sevilmesini de üzülmesini de ölçülü yaptığını bildiren Nayir, şöyle konuştu:

"Güvenliği sağlama görevi başta valiliğimiz olmak üzere Kaymakamlıklar ve kolluk birimlerine ait. Güvenlik birimlerinin yanı sıra diğer birimlerimize de görevler düşüyor. Seçimler konusunda Başbakanlığın ve İçişleri Bakanlığının genelgeleri ile Yüksek Seçim Kurulunun kararlarının dikkate alınması gerekiyor. Demokrasi, sahip olduğumuz en önemli değerlerden biridir. Seçimler de demokrasinin şölenidir. Kamu görevlileri görevini yaparken tarafsızlık ilkesini, daha hassas uygulayacak. Bizlere düşen görev, siyasi faaliyet içerisinde bulunup aday olan ve destek veren siyasi kişilerin bu dönemde propagandalarını en iyi şekilde yapmalarını sağlayacak bir ortam oluşturmak. Dolayısıyla sonuçta milli iradenin sandığa tam yansımasını sağlamaktır. Seçim öncesine, seçim gününe ve seçim sonrasına ait olmak üzere her bir birimin ayrı ayrı bir tedbir planı olmalı. Güvenlikten sağlığa, haberleşmeden enerjiye kadar her husus düşünülüp, muhtemel aksaklıklar belirlenmeli ve tedbirler alınmalıdır."

Toplantıya, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Kaymakamlar ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Halis Nalbant ile ilgili daire müdürleri katıldı.