Bilecik'te "Şehir, mermer ve nesneler" etkinliği

Bilecik'te "Şehir, mermer ve nesneler" etkinliği
Bilecik'te "Şehir, mermer ve nesneler" etkinliği
BİLECİK (AA) - Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) işbirliğinde "Şehir, mermer ve nesneler"...

BİLECİK (AA) - Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) işbirliğinde "Şehir, mermer ve nesneler" etkinliğinin düzenleneceği bildirildi.

TSO'dan yapılan açıklamada, mermer sektöründe Türkiye ekonomisinde önemli yer tutan Bilecik'in ve Bilecik mermerinin ulusal ve uluslararası pazarda tanıtılmasına ve bilinirliğinin artırılmasına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında 2-14 Eylül tarihleri arasında "Şehir, mermer ve nesneler" etkinliği düzenlenmesine karar verildiği kaydedildi.

BEBKA Bilecik Yatırım Destek Ofisinde yapılan değerlendirme toplantısı yapıldığı bildirilen açıklamada, tasarımcı ve heykel tıraşların katılımıyla gerçekleştirilecek ziyaretlerde yapılan gözlemler paylaşılarak, mermerle ilgili çalışılacak nesneler ve objeler belirleneceği, Bilecik mermeri kullanılarak farklı şehir mobilyaları ve objelerin tasarlanarak, farklı mekanlarda sergilenerek halkla bütünleşmesinin sağlanacağı belirtildi. 

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Bilecik

  ,

  Yatırım

  ,

  eylül

  ,

  sanayi