Bilecik'te "Şehirler ve kültürler" projesi

Bilecik'te "Şehirler ve kültürler" projesi
Bilecik'te "Şehirler ve kültürler" projesi
BİLECİK (AA) - Bilecik Gençlik Merkezi tarafından "Şehirler ve kültürler" projesi kapsamında gençleri gezdirmeye devam ettiği bildirildi.Gençlik...

BİLECİK (AA) - Bilecik Gençlik Merkezi tarafından "Şehirler ve kültürler" projesi kapsamında gençleri gezdirmeye devam ettiği bildirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığınca gençlerin ülkenin doğal güzelliklerini görmeleri, tarihini ve kültürel değerleri öğrenmeleri, medeniyeti, şehirleri ve kültürleri tanımaları için başlatılan eğitim amaçlı bir proje olduğu belirtildi.

Bakanlıkça gençlerin farklı coğrafi bölgelerde yaşayan gençlerle tanışmaları, kaynaşmaları ve kültürel alışverişte bulunmaları amacıyla Bilecik'ten Mardin, Gaziantep ve Çanakkale gezileriyle bir araya geleceği belirtilen açıklamada, "Gezdikçe bilgi birikimi, iletişim gücü ve gönüllülük bilinci artan bir gençlik yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen bu proje kendini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerileri gelişmiş, gezip görerek öğrenen gençlerin varlığının sosyal barışa kardeşlik ve huzura hizmet edeceği bilinciyle uygulanmaktadır. Projenin bir diğer amacı ise, güçlü yarınların oluşumunda gerçek katkıyı sağlayacak olan gençlere muhteşem bir medeniyet ve tarihin evlatları olduğu gerçeğini anlatmaktır" ifadesinde bulunuldu.