Bilecik'te tablet dağıtım töreni

Bilecik'te tablet dağıtım töreni
Bilecik'te tablet dağıtım töreni
BİLECİK (AA) - Bilecik'te öğrencilere, FATİH Projesi kapsamında 40 tablet dağıtıldı.Vali Ahmet Hamdi Nayir, Ertuğrul Lisesi'nde düzenlenen törende,...

BİLECİK (AA) - Bilecik'te öğrencilere, FATİH Projesi kapsamında 40 tablet dağıtıldı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Ertuğrul Lisesi'nde düzenlenen törende, il genelinde 20 okulda toplam 2 bin 288 tablet dağıtıldığını belirterek, proje kapsamında 20 okulun internet alt yapılarının tamamlandığını söyledi.

Tablet dağıtımının 2016 yılının sonuna kadar devam edeceğini bildiren Nayir, şöyle konuştu:

"Proje, fırsatları artırma ve teknolojiye iyileştirme projesidir. İlimizde ve ülke genelinde de uygulanan bir proje. Eğitiminize, gelişiminize katkı sağlayacak her şey bizler içinde önemli. Artık çağımızın geldiği yeniliklerle sizlerin de bunlardan istifade etmesi, eğitim fırsatlarınızı artırmaya yönelik teknolojimizi iyileştirmeye yönelik faaliyetlerden istifade etmeniz lazım. Sizlerin bunlardan en iyi ve olumlu şekilde istifadeye çalışmanız. Teknolojinin yapıcı tarafı da var yıkıcı tarafı da var. Mutlaka bunları en faydalı şekilde kullanmanızı diliyoruz."

Konuşmanın ardından 9. sınıf öğrencilerine tabletleri dağıtıldı. Törene Vali Yardımcısı Mustafa Güney ve İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ile öğrenciler katıldı.