Bilecik'te teröre tepki yürüyüşü

Bilecik'te teröre tepki yürüyüşü
Bilecik'te teröre tepki yürüyüşü
BİLECİK (AA) - Bilecik'te ve Osmaneli ilçesinde, terör olaylarına tepki yürüyüşü düzenlendi.Sosyal medya aracılığıyla bir araya gelerek, Cumhuriyet...

BİLECİK (AA) - Bilecik'te ve Osmaneli ilçesinde, terör olaylarına tepki yürüyüşü düzenlendi.

Sosyal medya aracılığıyla bir araya gelerek, Cumhuriyet Meydanı'nda, ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, Tevfikbey Caddesi'nde herhangi bir slogan atmadan, uygun adım yürüyüşle, tekrar Cumhuriyet Meydanı'na geldi.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de yer aldığı grup, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı okudu.

Bilecik Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hayati Durak, açıklamasını yapmak üzere çıktığı Atatürk Anıtı önünde, "Şimdi açıklamamı yapıyorum" dedi ve 1 dakika boyunca sessiz kaldı. Bu sessiz tepkinin ardından grup, dağıldı.

Osmaneli ilçesinde de Tayyare Meydanı'nda toplanan grup, ellerinde Türk bayraklarıyla ilk olarak Necip Fazıl Kısakürek'in "Sakarya" şiirini okudu.

Belediye Başkanı Münür Şahin, burada yaptığı konuşmada, bir süreçten geçtiklerini, birlik ve beraberliğin ortadan kaldırılmak istendiğini belirterek, "Bunu asla başaramayacaklar" dedi.

Duanın ardından grup, Türk bayraklarıyla, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu, Türküm diye", "Vatan sana canım feda" sloganları eşliğinde İstasyon Meydanı'na kadar yürüdü. Grup burada, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra dağıldı.