Bilecik'te UMKE ekibi tatbikat yapacak

Bilecik'te UMKE ekibi tatbikat yapacak
Bilecik'te UMKE ekibi tatbikat yapacak
BİLECİK (AA) - Bilecik merkez ve ilçe hastanelerde görevli Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri'nin (UMKE) olağan dışı ve afet durumlarına hazırlık...

BİLECİK (AA) - Bilecik merkez ve ilçe hastanelerde görevli Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri'nin (UMKE) olağan dışı ve afet durumlarına hazırlık amacıyla tatbikat düzenleyeceği bildirildi.  

İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, UMKE 15. Bölge Koordinatörlüğü'ne bağlı Bilecik, Eskişehir ve Kütahya illerindeki UMKE personeli için, Pazaryeri ilçesine bağlı Küçükelmalı köyünde uygulamalı tatbikat düzenleneceğini söyledi. 

Ülkede yaşanan afetlerin, sağlık sisteminin afet ve acil durumlara hazırlıklı olmasının önemini gözler önüne serdiğini ifade eden Yılmaz, "UMKE personeli, afet veya olağan dışı durumlarda aldıkları özel eğitim ve donanımla, kazazedelere olay yerinde, en kısa sürede imkan ve kabiliyetlerini kullanarak uygun yöntemlerle medikal müdahale bulunmaktadır. UMKE gerekli hallerde, yurt dışında meydana gelen afet ve olağan dışı durumlarda sağlık hizmetlerinde görev almaktadır" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  ilçe

  ,

  afet

  ,

  eğitim

  ,

  müdahale