Bilecik'te uyuşturucu operasyonu

Bilecik'te uyuşturucu operasyonu
Bilecik'te uyuşturucu operasyonu
BİLECİK (AA) - Bilecik'te polis ekipleri tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 30 gram kubar esrar ele geçirildi.Alınan bilgiye göre,...

BİLECİK (AA) - Bilecik'te polis ekipleri tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 30 gram kubar esrar ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sokak satıcılarına yönelik 3 aylık istihbarı çalışmalar sonucu kent merkezinde 5 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Düzenlenen operasyonda, 30,27 gram kubar esrar ve 1,93 gram uyuşturucu bonzai maddesi ele geçirildi. Gözaltına alınan A.K. (30), H.Ö. (20), D.K. (25), T.Ö. (29) ve M.B. (24) ifadelerinin ve sağlık kontrolünün ardından "Kullanmak amacıyla uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak" adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden birisi adliye girişinde görüntü almak isteyen basın mensuplarına saldırdı.

Yetkililer, yapılan 5 farklı yakalama sonucunda 8 kişi uyuşturucu madde satın aldığı tespit edildiği, bunlara uyuşturucu madde satan şahıslara yönelik 37 personelle 5 ayrı adrese eş zamanlı yapılan operasyonda 7 kişinin yakalandığı ve V.K. (24) ve H.Ç'nin (30) tutuklandığı belirtildi.  

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 2014-2015 yılları içerisinde yapılan 78 farklı operasyonlarda, 180 şüphelinin yakalandığı, 4 kilo 540 gram esrar, 605 gram toz esrar, 172 adet uyuşturucu hap ve 50 gram bonzai maddesi ele geçirildiği bildirildi.


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  operasyon

  ,

  adliye

  ,

  kent

  ,

  2015