Bilecik'teki alabalık tesisleri incelendi

Bilecik'teki alabalık tesisleri incelendi
Bilecik'teki alabalık tesisleri incelendi
BİLECİK (AA) - Bilecik Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Bilecik'te faaliyet gösteren alabalık üretim çiftliklerinde incelemede...

BİLECİK (AA) - Bilecik Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Bilecik'te faaliyet gösteren alabalık üretim çiftliklerinde incelemede bulundu.

Yıldız, Bozüyük ilçesinde faaliyet gösteren alabalık üretim tesislerinde yaptığı incelemede, ilin su ürünleri üretiminde bölgede önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, kurulan alabalık üretim işletmelerinin sosyo-ekonomik yapıya büyük katkılar sağladığını söyledi.  

5'i aktif 6 tesisin iç ve dış piyasa üretim yaptığını bildiren Yıldız, şunları kaydetti:

"İlimizde 3'ü yıllık bin 72 ton kapasiteli yetiştiricilik tesisi, 1'i yıllık 600 ton kapasiteli işleme değerlendirme tesisi, 1 adet 600 ton / yıl kapasiteli yetiştiricilik ve işleme değerlendirme tesisi ve birinin de yıllık 8.4 milyon kapasiteli yavru balık üretim tesisi bulunmaktadır. 2014 yılı itibariyle bakanlık tarafından işletmelerimize 286 bin 300 lira değerinde destekleme ödemesi yapılmıştır. Mevcut sularımızın sıcaklık derecesinin çok değişken olmaması ve alabalık üretimi için en uygun dereceler olan 12-15 dereceye sahip olmasından dolayı mantari ve diğer hastalıkların hiç veya en az görülmesi çok büyük bir avantaj sağlamaktadır."

Ayrıca Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü teknik personelinin Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nde, il tarımına alternatif ürünlerin kazandırılması için ziyaret ettiği bildirildi. 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Piyasa

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  lira

  ,

  Su ürünleri