Bilecik'teki "bayrak asma" gerginliği

Bilecik'teki "bayrak asma" gerginliği
Bilecik'teki "bayrak asma" gerginliği
- HDP Parti Meclisi Üyesi Alçınkaya: "Genel seçimlere tüm siyasi partiler gibi demokratik siyaset yapmak üzere girdik. Biz Halkların Demokratik Partisi olarak, emekten, barıştan ve özgürlükten yana bir partiyiz"

BİLECİK (AA) - HDP Parti Meclisi (PM) Üyesi Mehmet Alçınkaya, "Genel seçimlere tüm siyasi partiler gibi demokratik siyaset yapmak üzere girdik. HDP olarak, emekten, barıştan ve özgürlükten yana bir partiyiz" dedi.

Alçınkaya, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, önceki gün yaşanan olaylarda bir basın emekçisinin saldırıya uğradığını hatırlatarak, saldırıyı yapan kişinin parti üyeliğiyle hiçbir ilgisinin bulunmadığını söyledi.

Parti üyelerinin ve partinin, provokasyonlara kesinlikle izin vermeyeceğini ifade eden Alçınkaya, şöyle konuştu:

"Genel seçimlere tüm siyasi partiler gibi demokratik siyaset yapmak üzere girdik. HDP olarak, emekten, barıştan ve özgürlükten yana bir partiyiz. Bu seçimlerde hiçbir siyasi parti bizim düşmanımız değildir.  AKP , MHP ve CHP grubu parlamentoda bulunan partiler ve grubu parlamentoda bulunmayan 32 parti seçime giriyor. Biz de bu partiler gibi demokratik siyaset ve bu ülkenin yönetimine talip bir parti olarak, seçimleri yürütüyoruz. Bu süreci, demokratik yarışı hiçbir provokasyona izin vermeden alanda demokratik siyas yapacağız. Partimize yönelik olan bu provokasyonlara Bilecik halkının izin vermemesi gerekiyor ve partimize sahip çıkmaya çağırıyoruz. Bayrakla ilgili bir sorunumuz yok."

Önceki gece Bilecik'te, HDP İl Başkanlığının çevresine parti bayrakları asmak isteyen kişiler ile bir grup arasında gergin anlar yaşanmış, parti bayraklarını indiren grup yerine Türk bayrağı asmıştı.