Bilecik'teki "canlı bomba" ihbarı kayıp kadın çıktı

Bilecik'teki "canlı bomba" ihbarı kayıp kadın çıktı
Bilecik'teki "canlı bomba" ihbarı kayıp kadın çıktı
- Bilecik'te, canlı bomba olarak ihbar edilen kadının 4 gün önce kaybolan ve sağlık problemleri bulunan kadın çıktı

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, canlı bomba olarak ihbar edilen kadının 4 gün önce kaybolan ve sağlık problemleri bulunan kadın olduğu bildirildi.

Bilecik Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 21 Temmuzda Çarşı Polis Merkezi Amirliğine müracaatta bulunan A.K'nın, sağlık sorunları bulunan eşi D.K'nın (31) "Hastaneye gidiyorum" diyerek evden ayrıldığını ve bir daha kendisinden haber alamadıklarını ve hayatından endişe ettiklerini bildirdiği kaydedildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin, il geneli ve komşu iller Sakarya, Bursa, Kocaeli, Eskişehir ve İstanbul 'la irtibata geçildiği ve bulunması yönünde çalışmalar başlatıldığı belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Kayıp şahsın bulunması yönündeki çalışmalar devam ederken, ulusal ve yerel basında canlı bomba olabileceği şeklinde yer alan ve eşkali bildirilen bayan şahsın, ilimizden kayıp olan D.K. ile eşkal benzerliği göstermesi üzerine ivedilikle Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçilmiş, Kocaeli Emniyet Müdürlüğünden alınan görüntüler kayıp olarak aranan D.K'nın yakınlarına gösterildiğinde canlı bomba olabileceğinden şüphe edilen bayanın ilimizden kayıp olarak aranan bayan olduğu, yakınları tarafından doğrulanmıştır. Bu doğrultuda, ekiplerimizin, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli yapmış olduğu ortak çalışmalar sonucunda, ilimizden kayıp olarak aranan 4 çocuk annesi D.K, Kocaeli'nde bulunmuş ve ailesine teslim edilmiştir."

Yapılan incelemede, D.K'nın sağlık sorunlarının bulunduğu bildirildi.