Bilecik'teki entegre katı atık çalışmaları

Bilecik'teki entegre katı atık çalışmaları
Bilecik'teki entegre katı atık çalışmaları
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyeler Birliği tarafından yaptırılan entegre katı atık yönetim tesisi, çalışmalarının devam ettiği bildirildi.Belediye...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyeler Birliği tarafından yaptırılan entegre katı atık yönetim tesisi, çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, çalışmaları yerinde inceleyerek, entegre katı atık yönetim tesisi proje Müdürü Akman Atılgan'dan çalışmalar ile tesis hakkında bilgi aldı. .

İnşaat çalışmalarına 10 ay önce başladığını ve hafriyat çalışmalarının büyük bir kısmının tamamlandığını anlatan Atılgan, "Bilecik'e, dünyanın en entegre tesisi kuruldu. Tesisimiz, hizmete girdiğinde Bilecik merkez, 11 ilçe ve mücavir alandaki köyler evsel atıklarını işleyebilecek. Tesisimiz tamamlandığında getirilen atıklar, ayrıştırma bölümünde ayrıştırılacak. Ambalaj, organik ve inört dediğimiz aşamalardan geçerek, değerlendirilecek. Organik dediğimiz aşamada elektrik üreteceğiz ve tarıma elverişli kompost elde edeceğiz. Hiçbir şekilde ekonomiye kazandırılamayacak olan atıkları da geçirimsiz düzenli depolama bölgesinde gömülecek. Tesisimizi yaklaşık 200 dönüm üzerinde kurduk. Tesisimiz, aynı zamanda dünyanın en entegre tesisi olma özelliğini taşıyor" dedi.