Bozüyük Belediyesi mMeclis toplantısı

Bozüyük Belediyesi mMeclis toplantısı
Bozüyük Belediyesi mMeclis toplantısı
BİLECİK (AA) - Bozüyük Belediyesi mart ayı Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında yapıldı.Kültür Merkezi Meclis Salonu'ndaki...

BİLECİK (AA) - Bozüyük Belediyesi mart ayı Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında yapıldı.

Kültür Merkezi Meclis Salonu'ndaki toplantıda, 8 gündem maddesine ilave olarak CHP ve MHP gruplarının verdiği önergeler görüşüldü. Mahalle konakları bünyesinde bulunan muhtarlık odalarının elektrik, doğalgaz ve ortak giderlerinin belediye bütçesinden ödenmesi konusu oybirliğiyle kabul edilirken, mahalle konakları dışında bulunan muhtarların giderlerinin ödenmesi ise plan bütçe komisyonuna sevk edildi.

Belediye Başkanı Bakıcı'ya yetki verilmesi, MHP ve CHP'li üyelerin ret oyuna rağmen oy çokluğuyla kabul edildi. Bakıcı, CHP grubu tarafından verilen, belediyede işitme engelliler için tercüman çalıştırılması, kapalı pazarın çökmesinin ardından pazarın kurulduğu alana seyyar tuvalet konulması ve otopark konularının belediyede meclis gündemi dışında konuşulabileceği belirterek, konuların gündeme alınmasını oylamaya sundu. 3 madde, AK Parti grubunun oylarıyla gündeme alınmadı.

Laz Ahmet Caddesi'nde zemin bozukluğu olması konusunun nisan ayı toplantısında sözlü cevaplanması oy birliğiyle kabul edilirken, hal mevkisindeki çalışmayla ilgili olarak Belediye Başkan Yardımcısı Hayrettin Eldemir tarafından cevaplandırıldı. MHP grubu tarafından verilen ilçe merkezinde engelliler için düzenleme yapılması ve yeni mezarlık yeri konuları, Belediye Başkanı Bakıcı tarafından sözlü cevaplandırıldı. Bakıcı, MHP grubunun, belediye meclisi hatıra ormanı oluşturulması talebine de olumlu yaklaşırken, en kısa sürede gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.