Bozüyük Belediyesi'nden dolandırıcılık uyarısı

Bozüyük Belediyesi'nden dolandırıcılık uyarısı
Bozüyük Belediyesi'nden dolandırıcılık uyarısı
BİLECİK (AA) - Bozüyük Belediyesi tarafından vatandaşların kendilerini "Belediye Başkan Yardımcısı ya da personeli" olarak tanıtarak para isteyen...

BİLECİK (AA) - Bozüyük Belediyesi tarafından vatandaşların kendilerini " Belediye Başkan Yardımcısı ya da personeli" olarak tanıtarak para isteyen kişilere inanmamaları konusunda uyardı.

Belediyeden yapılan açıklamada, son günlerde cep telefonuyla arayarak, kendilerini "Belediye Başkan Yardımcısı, belediyede müdür veya personel " olarak tanıtarak, para isteyen kişiler olduğu tespit edildiği kaydedildi.

Aranan kişilerden para talep edildiği veya hesap numarası vererek, para yatırmaları istendiği belirtilen açıklamada, "Belediye olarak bizim bu şekilde ödeme almamız kanunlara aykırıdır ve böyle bir uygulamamız yoktur. Para isteyen şahıslarla da uzaktan, yakından hiç bir alakamız yoktur. Vatandaşlarımız, bu konuda tedbirli olmalıdırlar. Bu şekilde arama yapan kişilere kesinlikle inanmamalı ve bu tür konularda '155 polis imdat' hattını arayarak, bilgi verilmelidir" ifadesinde bulunuldu.


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Belediye

  ,

  Para

  ,

  personel

  ,

  başkan