Bozüyük Dodurgalılar Derneği'nden doğa yürüyüşü

Bozüyük Dodurgalılar Derneği'nden doğa yürüyüşü
Bozüyük Dodurgalılar Derneği'nden doğa yürüyüşü
BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde faaliyet gösteren Dodurgalılar Dayanışma ve Kalkındırma Derneği tarafından doğa yürüyüşü...

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde faaliyet gösteren Dodurgalılar Dayanışma ve Kalkındırma Derneği tarafından doğa yürüyüşü düzenlendi.

Dodurga beldesinde toplanan dernek üyeleri, yaklaşık 18 kilometrelik parkuru yürüyerek Erikli köyü yakınlarında bulunan Atatürk Köşküne ulaştı. Burada çeşitli aktiviteler yapan grup, piknik yaptı.

Dernek Başkanı Mustafa Küplü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, derneklerin çeşitli aktivitelerle üyelerini bir araya getirmeleri gerektiğini belirterek, derneklerin önemine dikkat çekti.

Derneğin, Bozüyük'ün aktif derneklerinden birisi olduğunu anlatan Küplü, "Dernek olarak her fırsatta üyelerimizi bir araya getirerek aradaki kaynaşmayı sağlamayı amaçlıyoruz. Düzenlediğimiz dayanışma geceleri ve kültür gezileri ile de bunu başarmaya çalışıyoruz. Derneğimiz, Dodurga kültürünü yeni nesillere aktarmak için kurulmuş bir dernek" dedi.

Küplü, sosyal faaliyetlerin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Bilecik

  ,

  doğa

  ,

  kültür

  ,

  sosyal