Bozüyük Kaymakamı Şakalar'dan Muhtarlar Derneği'ne ziyaret

Bozüyük Kaymakamı Şakalar'dan Muhtarlar Derneği'ne ziyaret
Bozüyük Kaymakamı Şakalar'dan Muhtarlar Derneği'ne ziyaret
BİLECİK (AA) - Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar, Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti. Bozüyük'te zorlu bir kışın geçtiğini, yolların bazı köylerde...

BİLECİK (AA) - Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar, Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti. 

Bozüyük'te zorlu bir kışın geçtiğini, yolların bazı köylerde günlerce kapalı kaldığını ve elektriklerin kesildiği belirten, Şakalar, 10-15 senedir kimsenin böyle bir kış görmediğini belirtti. 

Muhtarların şikayetlerini dinleyen ve kendisinin eleştirilmesinin normal olduğunu belirten Şakalar, şöyle konuştu:

"İdareci olan insan eleştirilmeye açık olmalı ancak şöyle de bir şey var. Meteorolojinin hava tahmini var her zaman tutmayabiliyor. İkincisi, söylenenden daha şiddetli olabiliyor. Bir başka husus da kış var diye okulu da tümden tatil edemeyiz. Öyle olsa Erzurumlular, Bitlisliler, Vanlılar onların hiç okula gitmemesi lazım. Buradaki mesele şu. Okulu kapatmak kestirme çözüm. Yani yola araç çıkartmazsanız trafik kazası olmaz ya da fabrikayı çalıştırmazsanız hiç kazası olmaz. Mühim olan yolları açarak o çocukları okula götürmek önemli. 10-15 senedir böyle bir kış görmemekten mütevellit artık insanlar 'Soğukta çocuk çıkmasın, aman üşümesin, okula gitmese de olur' düşüncesi var. Sizlerde yaşamışsınız muhakkak biz, çok soğuk zamanlarda da okula gittik. Okulu tatil etmek en basit yol. Artık sınav sistemleri tüm Türkiye 'de aynı tarihte, aynı şekilde yapılıyor. Yani sizin çocuğunuz sadece Bozüyük'tekilerle yarışmıyor, ülkedeki herkesle yarışıyor. Sizin çocuğunuz tatil yaptığı zaman otomatikman geriye düşüyor. Sizin için çocuğun bir gün üşümesi mi önemli, yoksa okulu bitirdiğinde daha iyi okullara gitmesi mi önemli? Çocuk okula gitmediği zaman o konu geçiyor. Bugünün rahatını tercih etmemek, ileride çocukların geleceği yerleri düşünmek lazım."