Bozüyük Muhtarlar Derneği'nden yol temizleme çalışmalarına tepki

Bozüyük Muhtarlar Derneği'nden yol temizleme çalışmalarına tepki
Bozüyük Muhtarlar Derneği'nden yol temizleme çalışmalarına tepki
BİLECİK (AA) - Bozüyük Muhtarlar Derneği Başkanı ve Yeni Dodurga Köyü Muhtarı Mustafa Terle, Bozüyük ve köylerindeki yoğun kar yağışı nedeniyle ana...

BİLECİK (AA) - Bozüyük Muhtarlar Derneği Başkanı ve Yeni Dodurga Köyü Muhtarı Mustafa Terle, Bozüyük ve köylerindeki yoğun kar yağışı nedeniyle ana arterleri açmakla görevli taşeron firmanın yetersiz kaldığını savundu.

Terle, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bozüyük-Seyitömer ve Tavşanlı karayolundaki kar temizleme çalışmalarının, karayolları tarafından taşeron firmaya ihale edildiğini anımsatarak, taşeron firma yolları geç açtığı için sıkıntı yaşandığını, görevli firmanın yolları geç açtığı için köy yollarını açmaya giden İl Özel İdaresi ekiplerinin de sıkıntı yaşadığını söyledi.

Dodurga Belediyesi'nin, söz konusu yolu kendi imkanlarıyla açtığını anlatan Terle, şunları kaydetti:

"Dodurga belediyesi olmasa bizim yollarımız tamamen kapalı olacak. Sabahlara kadar çalışarak Dodurga'dan Bozüyük'e kadar olan yolu tek başına açıyor. 3-4 gün sonra da taşeron firmanın araçları geliyor. Ana arterle açılmayınca da İl Özel İdare'nin araçları da köylere gecikmeli olarak geliyor. İl Özel İdaresi araçları gece gündüz çalışıyor ama ne yazık ki, taşeron firma hiç çalışmıyor. Kullanılan araçlar da eski model olduğu için yolda kalıyor yada çalışamıyor. Konuyla ilgili çok rahatsızlık var. Bu yol sürekli kullanılan bir yol. Bu nedenle gelen araçlar yolda kalıyor ve tehlike yaşanıyor."

Terle, ilçeye bağlı 30 kilometre uzaklıktaki Camiliyayla köyüne, elektrik direklerinin devrilmesi nedeniyle yaklaşık 15 gündür elektrik verilemediğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  taşeron

  ,

  Köy

  ,

  Gece

  ,

  elektrik

  ,

  kar

  ,

  ihale

  ,

  firma