Bozüyük Şehit Zafer İpek Lisesi'nin, İMKB Anadolu Lisesi'ne taşınması

Bozüyük Şehit Zafer İpek Lisesi'nin, İMKB Anadolu Lisesi'ne taşınması
Bozüyük Şehit Zafer İpek Lisesi'nin, İMKB Anadolu Lisesi'ne taşınması
BİLECİK (AA) - Türk Eğitim-Sen Bilecik Şube Başkanı Ömer Yel, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne verilen "depreme dayanıksız" raporunun...

BİLECİK (AA) - Türk Eğitim -Sen Bilecik Şube Başkanı Ömer Yel, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne verilen "depreme dayanıksız" raporunun ardından bazı okulların taşınacak olmasının, öğretmenlerde mutsuzluk oluşturduğunu ve bazı öğretmenlerin tayin istemeyi düşündüğünü bildirdi.

Yel, gazetecilere yaptığı açıklamada, okulların taşınma kararı alınırken, geniş kapsamlı bir toplantı yapılmadığını savunarak, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Şehit Zafer İpek Anadolu Lisesi'nde, Şehit Zafer İpek Anadolu Lisesi'nin de İMKB Anadolu Lisesi'nde taşınması kararlarının alındığını söyledi.

İMKB Anadolu Lisesi'nde boş sınıflarında bulunduğunu ancak Şehit Zafer İpek Anadolu Lisesi'ni kaldırabilecek düzeyde olmadığını belirten Yel, "İMKB Anadolu Lisesi'nin kimya, fizik, biyoloji laboratuvarlarını, müzik odasını kapatıyorsun, orada yapılacak etkinlik için saha bırakmıyorsun, başarılı bir okulu yok etmenin yollarını bulmuşsun. Yapılan iş yanlış diye düşünüyorum. Taşınma işleminin gündeme gelmesinin ardından öğretmenlerde bir mutsuzluk var ve tayin istemeyi düşünmeye başladı. Alınan bu karar, öğrencileri özel okullara yöneltmek için mi alındı? İnşallah en kısa zamanda daha güzel çözümler bulunur" dedi.


  ETİKETLER:

  İMKB

  ,

  Bilecik

  ,

  Anadolu

  ,

  şehit

  ,

  Müzik

  ,

  Biyoloji

  ,

  Kimya

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  mimar