Bozüyük Ziraat Odası seçimleri

Bozüyük Ziraat Odası seçimleri
Bozüyük Ziraat Odası seçimleri
- Bozüyük Ziraat Odası Başkanı Süleyman Çaydere, odanın 1. Olağan Genel Kurulunun ardından, seçilen yönetim kurulu üyelerinden zorla istifa dilekçelerinin toplandığını iddia etti

BİLECİK (AA) - Bozüyük Ziraat Odası Başkanı Süleyman Çaydere, odanın 1. Olağan Genel Kurulunun ardından, seçilen yönetim kurulu üyelerinden zorla istifa dilekçelerinin toplandığını iddia etti.

Çaydere, odada düzenlediği basın toplantısında, Bozüyük'te tarımı ve çiftçiliği destekleme ve geliştirme amacıyla çıktıkları yolda seçimleri demokratik , hiçbir itiraza yol açmadan yaptıklarını söyledi.

Demokrasinin sandıkta ortaya çıktığını ve kazanıp kaybetmenin de olağan olduğunu vurgulayan Çaydere, şöyle konuştu:

"Ancak seçimlerin havası ve psikolojik stresiyle seçim sonrası, seçimi sandıkta kaybettiği halde seçimden sonra kapı kapı gezip seçilen arkadaşlardan istifa dilekçelerini toplayanların bilmesi gereken bir şey var. Unutulmamalıdır ki, seçimde kaybetmenin hazımsızlığıyla illegal yollara başvuranlar hem hukuk yönünden hem de vicdanlarda mahkum olacaktır. Bu konuda hukuki haklarımız saklı olacak, gerekirse mücadele edeceğiz."

Önceki gün iki adayın yarıştığı seçimlerde mevcut başkan Süleyman Çaydere 28 oy alarak tekrar seçilirken, diğer aday Tolga Levent 27 oy almıştı.