Bozüyük'te "Büyük buluşma" gecesi

Bozüyük'te "Büyük buluşma" gecesi
Bozüyük'te "Büyük buluşma" gecesi
- Bozüyük Pazaryerililer Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneğince etkinlik düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bozüyük Pazaryerililer Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneğince "Büyük buluşma" gecesi düzenlendi.

Bozüyük'te bir otelde gerçekleştirilen gecede, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Bursa, Eskişehir ve Bozüyük Pazaryerililer Dernekleri, siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Şeker, burada yaptığı konuşmada, kendisinin Pazaryeri "Pazarcık"ın eniştesi olduğunu ifade ederek, Pazaryeri'nin kendisinde ayrı bir yerinin bulunduğunu ve böyle bir gecede olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Yalçın da Pazarcıklı olmanın ayrıcalık sayıldığını belirterek, "Pazarcıklılar gelenek, göreneklerine ve devletine bağlı, bulundukları her yerde o yerin düzenine ayak uydurmak. Pazaryeri ilçesini dışarıda iyi bir şekilde temsil eden Bursa, Kestel, Bozüyük ve yeni kurulum aşamasında olan Eskişehir Pazarcıklılar Dernek Başkanlarına, derneklerimize destek veren belediye başkanlarımıza ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin" ifadesinde bulundu.

Bakıcı ise Bozüyük ilçesinde kalabalık bir toplumu temsil eden derneğin bulunmasından memnun olduğunu söyledi.

Bozüyük Pazaryeliler Dernek Başkanı Ali Şahinoğlu, 1 yıl önce kurdukları derneğin büyüdüğünü ve din, dil, ırk, siyasi görüş farkı gözetmeden herkesi kucaklayarak bu günlere geldiklerini ifade etti.

Etkinlik, Bozüyük Türk Halk Müziği ekibi ile Pazaryerili yerel sanatçıların türkülerini seslendirmesi, Yörüklerin yöresel halk oyunları gösterisi ve geleneksek damat haklama eğlencesi canlandırılmasıyla sona erdi.