Bozüyük'te engelli bakım kursu protokolü

Bozüyük'te engelli bakım kursu protokolü
Bozüyük'te engelli bakım kursu protokolü
BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde Engelliler Derneği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İş-Kur arasında...

BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde Engelliler Derneği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İş-Kur arasında engelliler ve ailelerine yönelik istihdam amaçlı engelli bakım kursunun protokolü imzalandı.

Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Engelliler Dayanışma Derneğinde düzenlenen protokol imza töreninde, insanların engelli haklarına olan duyarlılığını arttırmaya çalıştıklarını belirterek, "Engellilere verilen hak lütuf değildir. Ne devletin ne de vatandaşın bir lütfüdür. Bu engellinin bir hakkıdır. Biz engelli hakkını lütuf anlayışından çıkarıyoruz. Vatandaşımızın talep edebileceği bir hak olarak görüyoruz" dedi.       

Belediye Başkanı Fatih Bakıcı da duyarlılıklarından dolayı kurumlara teşekkür ederek, engelli bireylerin istekleri doğrultusunda bu tarz faydalı kursların çoğalması temennisinde bulundu.

Engelliler Derneği Başkanı İsmail Çelik ise kurumlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından engelli bakım kursu protokolü imzalandı. 25 kursiyer ile gerçekleştirilecek kurslarda, kursiyerlere İş-Kur tarafından günlük 20 lira ücret ödenecek ve genel sağlık sigortaları yatırılacak.