Bozüyük'te "Kitap kumbaram" projesi

Bozüyük'te "Kitap kumbaram" projesi
Bozüyük'te "Kitap kumbaram" projesi
BİLECİK (AA) - Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Tekelioğlu, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte "Kitap kumbaram" projesini...

BİLECİK (AA) - Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Tekelioğlu, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte " Kitap kumbaram" projesini hayata geçireceklerini bildirdi.

Tekelioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje çerçevesinde okullara dağıtılacak kumbaralarda toplanan paralarla, öğrencilere kitap alacaklarını söyledi.

Kent konseyinin, ilçede aktif bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini anlatan Tekelioğlu, şöyle konuştu:

"Konsey içinde Bozüyük halkını kucaklayacak şekilde çocuk , gençlik, kadın ve engelliler meclisleri oluşturulacaktır. Bugüne kadar Belediye Kültür Müdürlüğü ile ortaklaşa mahalle konaklarında türkü geceleri düzenlenmiştir. Okullarımız başta olmak üzere, İlçe Emniyet Müdürlüğü, diğer kurum kuruluş ve sivil toplum kuruluşları ile faaliyetlerimiz olacaktır. Önümüzdeki haftalarda 'Kitap kumbaram' projesini hayata geçireceğiz. Bu proje ile çocuklarımızın tasarruf etmesini, alış veriş yapmasını ve kitap sevgisini aşılayacağız. Ayrıca Çanakkale Zaferi'nin kazanılmasının 100'üncü yıl dönümü münasebetiyle çalışmalar yapacağız."