Bozüyük'te Mahalle Konağı temel atma töreni

Bozüyük'te Mahalle Konağı temel atma töreni
Bozüyük'te Mahalle Konağı temel atma töreni
BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, belediye tarafından yapımı başlayan Mahalle Konağının temeli atıldı.Yediler Mahallesi'ndeki temel atma...

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, belediye tarafından yapımı başlayan Mahalle Konağının temeli atıldı.

Yediler Mahallesi'ndeki temel atma törenine, Kaymakam Köksal Şakalar, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, Bozüyük TSO Başkanı Buğra Levent, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin, AK Parti Bilecik milletvekili adayları Halil Eldemir ve Ramazan Kurtulmuş ile vatandaşlar katıldı.

Bakıcı, burada yaptığı konuşmada, kentte 9 mahalleye 9 mahalle konağı sözü verdiklerini ve bugün 4'üncü mahalle konağının temelini attıklarını belirterek, AK Parti hükümeti ile birlikte yatırımların kente gelmesi çalıştıklarını söyledi.

Yapılacak mahalle konağının 2 katlı ve bin 91 metrekare olacağını anlatan Bakıcı, şöyle konuştu:

"Bozüyük'ün altyapısında büyük sıkıntı var. Günde 7 tane su patlağı ile uğraşıyoruz. Bozüyük 2001 yılında felaket yaşadı ve doğal afet kapsamında bütçesinin yüzde 50'si olan 2,5 milyon lira hibe aldı. Buna rağmen altyapıya baktığımızda Yediler Mahallemizin birçok yerinde asbestli boru bulunmakta. Bozüyük'te vatandaşlarımız 11 kilometre çapında asbestli borulardan su içiyor. Gelen afet parası ile neden asbestli borular değişmedi? Biz 2013 yılında AB 'nin hibe projesi olan atık su entegre projesi olarak bir projeye imza attık. Projenin maliyeti 30 bin euro ve yüzde 90'ı hibedir. Bilecik'te en büyük hibe projesine imza atan ilk belediyeyiz. 2016 ve 2017 yıllarında 250 kilometre boyunda tüm altyapımız değişecek."

Konuşmaların ardından Şakalar ve beraberindekiler, mahalle konağının temelini attı.