Bozüyük'te okul servisleri denetlendi

Bozüyük'te okul servisleri denetlendi
Bozüyük'te okul servisleri denetlendi
BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde, trafik ekipleri tarafından okul servisleri denetlendi.Bozüyük Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Başkomiser...

BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde, trafik ekipleri tarafından okul servisleri denetlendi.

Bozüyük Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Başkomiser Ercan Karataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent genelinde faaliyet gösteren okul servislerinin denetlendiğini belirterek, öğrencilerin can güvenliğinin önemli olduğunu söyledi.

Denetimlerde, kurallara uymadığı belirlenen okul servislerine cezai işlem uygulandığını ifade eden Karataş, şöyle konuştu:

"2014-2015 eğitim öğretim yılı ikinci yarısının başlaması nedeniyle yaşanacak trafik yoğunluğu dikkate alınarak, okul çağındaki çocukların huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak ve servis araçlarının karışabileceği trafik kazalarını önlemek amacıyla okul servis araçları üzerinde yoğunlaştırılmış bir şekilde özel denetimler yapıyoruz. Denetimlerde, okul servis aracı bakım ve onarım takip formu, okul servis aracı özel izin belgesi, şoförün, rehber personelin ve öğrencilerin emniyet kemeri kullanıp kullanmadığı, fazla yolcu alınıp alınmadığı, araçlarda rehber personel olup olmadığı ve okul servis araçlarının lastiklerinin uygunluğu kontrol ediliyor."


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Okul

  ,

  personel

  ,

  eğitim

  ,

  kent

  ,

  emniyet

  ,

  2015